Sözlü Tercüme

Aspa Tercüme yeminli profesyonel tercüman ekibi ile tüm işleriniz için tercüme hizmetini çok uygun fiyatlarla sizlere sunuyoruz…

Sözlü Tercüme
Aspa Tercüme Bürosu olarak müşterilerimize sağladığımız hizmetlerden biriside sözlü tercüme hizmetidir. Yılların bizlere verdiği bilgi ve deneyim, uzmanlaşmış tercüman ekibimiz ile tüm dillerden sözlü tercüme hizmeti vermekteyiz.
Sözlü tercüme, “Herhangi kaynak dilde konuşulanları, istenen hedef dile aktarmak” anlamına gelmektedir. Burada ifade edilen konuşmaların anlık olarak çevirilmesidir. Nasıl yazılı tercümede dosya ya da evrakların çevirisi yapılırken, sözlü tercüme anlık olarak yapılmaktadır. Ardıl veya simultane tercüme yapanlar sözlü tercüme görevini üstlenmektedir.

Sözlü Çeviri
Aspa Tercüme bürosu olarak uzun yıllardır hizmet verdiğimiz alanlardan biriside sözlü çeviridir. Tüm çevirilerde olduğu gibi ilgili alanda uzmanlık ve dikkatli olmak çok önemlidir. Fakat sözlü çeviri işi tamamen profesyonellik, bilgi birikimi ve uzmanlık gerektiren bir daldır. Sözlü tercümeyi yapacak olan çevirmenin ekipmanından, uzmanlığına kadar büyük önem arz etmektedir.
Sözlü tercüme anlık olarak gerçekleştirilen bir hizmettir. Karşı dilde söylenenleri anlık olarak aktarılmak istenilen dile çevirme işlemine sözlü çeviri denir. Bu işlemi yapacak olan tercümanın o an için yardımcı bir kaynak kullanma, zaman aşımı yapması söz konusu değildir. Tercüme işlemini hızlı ve anlık olarak yapması gerekmektedir. Bu yüzden tercümeyi yapacak olan tercümanın uzmanlığı çok ama çok önemli olmaktadır.

Sözlü tercüme genellikle iş seyahatlerinde, uluslararası toplantılarda ve tv programlarında yapılmaktadır. Tercüman konuşmacının yanında konumlanarak hedef dilden kaynak dile yaptığı çeviri türüne Ardıl tercüme denir. Tercümanın bir kabin içerisinde oturarak, mikrofon ve kulaklık yardımıyla yaptığı çeviri işine Simultane tercüme denir. İki tür çeviride dikkat edilmesi gereken en önemli konular tercüme bürosunun bu alanda profesyonelliği ve çevirmenin uzmanlığıdır.

Sözlü Tercüme Fiyatları
Anlatmaya çalıştığımız sözlü tercüme işinin ne kadar önemli ve profesyonellik istediği ortadır. Simultane çeviri fiyatları, kullanılacak ekipman temini veya Ardıl çeviri fiyatları tamamen farklılık göstermektedir. Kaynak dil nedir, hedef dil nedir, sözlü tercüme ne kadar sürecek, sözlü tercüme nerede yapılacak gibi hususlara göre fiyatlar farklılık göstermektedir. Detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın, sizden gerekli bilgileri edindikten sonra en uygun fiyatı sizlere sunalım. Tek yapmanız gereken iletişim kanallarımızdan herhangi birisiyle bize ulaşmak

Diğer Hizmetler

Evlilik Tercümesi

Evlilik Tercümesi

Mart 10, 2021

Evlilik Tercümesi Aspa Tercüme Bürosu olarak müşterilerimize sağladığımız hizmetlerden biriside Evlilik Tercümesi hizmetidir. Yılların bizlere

Devamını Oku...